Wilda: Sprawiedliwość dla zagłodzonej Diany

55bc7eb35d92a_o,size,933x0,q,70,h,775f65Prokuratura Rejonowa Poznań – Wilda w Poznaniu skierowała do Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi O. dotyczący znęcania się przez niego na terenie ogródków działkowych w Poznaniu nad zwierzęciem – suką o imieniu Diana. Pies pomimo interwencji wolontariuszy Fundacji „Animal Security” zmarł w stanie skrajnego zaniedbania. O sprawie pisaliśmy przed kilkoma miesiącami.

Jak informuje adwokat Mateusz Łątkowski, za pośrednictwem którego Fundacja działać będzie w sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego, Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu wyznaczył już terminy rozpraw w przedmiotowej sprawie na 27 lutego 2017 roku godz. 8:45 i 3 marca 2017 roku o godz. 8:45.

- Zwracam uwagę, iż pierwotnie organy ścigania postanowieniem z 8 września 2015 roku umorzyły dochodzenie w sprawie nie dostrzegając wypełnienia przez podejrzanego (obecnie oskarżonego) znamion czynu zabronionego, lecz Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda na skutek złożenia przeze mnie w imieniu Fundacji zażalenia z 9 października 2015 roku postanowieniem z 9 marca 2016 roku uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę do dalszego prowadzenia. W wyniku podjętych natomiast przez Fundację, działającą za moim pośrednictwem, stosownych kroków prawnych udało postawić się właściciela psa, Ryszarda O., w stan oskarżenia – wyjaśnia mecenas Mateusz Łątkowski.

Przypominamy, iż do psiej tragedii doszło na poznańskich ogródkach działkowych ROD „Bielniki”. Obecnie działkę przejął syn oskarżonego o znęcanie się nad zwierzęciem Ryszarda O. Bulwersujący jest też fakt, iż wcześniej sąsiedzi zwracali się o pomoc do policji, jednak widok skrajnie wychudzonego psa nie zrobił na policjantach wrażenia i funkcjonariusze nie podjęli żadnej interwencji. Dopiero wolontariusze z Fundacji „Animal Security” w zgodzie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt odebrali psa, lecz na ratunek było już za późno.

Niezrozumiały jest także fakt pierwotnego umorzenia postępowania przez organy ścigania. Usiłowaliśmy podczas osobistej rozmowy wyjaśnić motywy umorzenia postępowania przez wildeckiego prokuratora, jednak nasze kilkakrotnie ponawiane próby umówienia się na spotkanie okazały się bezskuteczne.

(pewu)

Link do naszego poprzedniego artykułu w tej sprawie - http://interwencjepoznanskie.pl/rod-bielniki-smutna-historia-zaglodzonego-psa/

Przechwytywanie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *