Winogrady: Bracia Jaggerowie pojawią się w Polsce w kwietniu i lipcu 2018 r.

Kilkakrotnie w Telewizji kablowej Winogrady mówiono o koncercie Chrisa JAGGERA (brata Micka z The Rolling Stone), który przygotowało Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK. Nawet rozdano zaproszenia dla telewidzów. Bracia Jaggerowie pojawią się w Polsce w kwietniu i lipcu 2018 r. Chris z zespołem Accustic Root w składzie Elliet Macrell – skrzypce i Charlie Hart – akordeon, keyboard), Micke z The Rolling Stones w lipcu r. Obydwaj są indywidualnościami i ciągle wpisują się do historii rock & roll’a,a jak – wiemy najlepiej. Obydwaj odtwarzają niepowtarzalną atmosferę na koncertach – wiadomo, ta sama krew i temperament estradowy! CHRIS był w Poznaniu, na wyciągnięcie ręki, potem MICKE w stolicy. Zachęcony nie musiałem wybierać byłem w Poznaniu i będę w Warszawie.
Poznański koncert uświetnił zespół Forcom Band z obiecującą wokalistką Marianną Cwiąkała, wykonującą znane utwory z repertuaru Stana Borysa, Niebiesko Czarnych i Lombardu. Wykonali je “po swojemu” i tym samym dodali swojego brzmienia w specyficzny charakter okresu polskiego big beatu.
W rejsowym samolocie Londyn – Berlin nastąpiła pogawędka między Chrisem Jaggerem, a młodą opolanką mieszkającą od 5 lat w Bristolu, która zakończyła się propozycją występu przed koncertem Chrisa w Poznaniu. Nina Sawicka występująca pod pseudonimem I-Sha-Vii. przenioła nas ona swoją muzyką, swoim śpiewaniem w lata dzieci kwiatów, w okres hippisów i songów jakie lansowała Joan Baez. Szkoda, że nie tłumaczyła na język polski swoich słów, bo nie do wszystkich słuchaczy ta semantyka była zrozumiała. Dominik Górny w imieniu kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz Krzysztof Wodniczak jako organizator koncertu i prezes Towarzystwa PTAAAK zaprosili Chrisa Jaggera – bez gitary – na estradę wręczając mu medal. Przyznał, że jest to drugi medal jaki otrzymał w swoim 70 letnim życiu. Ten pierwszy była sportowy., ten dzisiejszy prestiżowy. Chris Jagger okazał się nie mniej utalentowanym showmanem (show znaczy pokazywać) jak jego starszy o cztery lata brat Micke. Nawiązuje świetny kontakt z publicznością opowiadając ciekawe historyjki – dykteryjki, zachęcając publiczność do wspólnej zabawy polegającej nie tylko na wspólnym rytmicznym klaskaniu, ale i odśpiewaniu niektórych refrenów wpadających łatwo w uszy. Utwory folkowe czy countrowe jakie wykonywał Jagger zachęcały do wstawania i nogi same rwały się do tańca. Mieszanka muzyki folk, country, ballady i bluesa to taka dawka, która powoduje rozkołysanie słuchaczy oraz wspólne intonowanie refrenów. Ten występ w poznańskiej sali World Trade Center na długo pozostanie w pamięci tych wszystkich, którzy dotarli na koncert Chrisa Jaggera, który nie miał dla siebie żadnej taryfy ulgowej. Obdarował nas wszystkich swoimi talentami, jakie nagromadził przez lata i dał z siebie wszystko, co ma najlepsze. Może poza gitarą, która podczas próby stała się niedyspozycyjna i trzeba było skorzystać z uprzejmości Włodzimierza Sładkowskiego, lidera Frorcom Bandu, który wypożyczył swoją elektroakustyczną, aby koncert mógł zostać wykonany.
Tekst i zdjęcia Hieronim Dymalski

 

IMG_5631 IMG_5627 IMG_5646 IMG_5679 IMG_5655 IMG_5636 IMG_5650

Pierwotna publikacja na stronie: winogrady.org

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *