Echa naszych publikacji: Schody już się ruszają

IMG_20161210_162110-720x340Po naszym materiale na temat problemów, jakie muszą pokonać pasażerowie korzystający z poznańskiego dworca, otrzymaliśmy informację o pewnej poprawie sytuacji.

- 21 grudnia uruchomione zostały schody ruchome prowadzące na peron nr 2 na dworcu Poznań Główny. Tym samym PKP S.A. zakończyła  inwestycję, a podróżni mogą korzystać ze wszystkich ruchomych ciągów. Budowa schodów rozpoczęła się w sierpniu br. Aby zminimalizować ewentualne utrudnienia, inwestycja realizowana była etapami. W pierwszej kolejności budowano schody prowadzące na perony nr 1 i 3. Prace z tym związane zakończyły się w październiku br. Następnie rozpoczęto budowę schodów na peron nr 2. Całą inwestycję zrealizowało konsorcjum AMP Sp. z o.o. oraz A Projekt Sp. z o.o. – poinformował Wydział Prasowy, Polskie Koleje Państwowe S.A.

Nasz komentarz

Pozostaje kwestia przeorganizowania dworca tak, by dojście do wszystkich peronów było bezproblemowe i proste, a niekoniecznie przez peron nr 2, naprawienie tablic świetlnych przed budynkiem dworca i… Tego „i” jest jest tak wiele, że nie wiadomo, od czego zacząć. Tak naprawdę trzeba zbudować nowy dworzec, najlepiej przeprowadzić renowację tego, który już stoi, chodzi o centralnie usytuowany budynek starego dworca. Bo kiedyś Poznań miał funkcjonalny dworzec, taki, którego nie musiał się wstydzić.

(wal)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *