Pierwszy w Poznaniu parkingu typu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride)

Tablica-PR-SzymanowskiegoW związku z zapytaniami dotyczącymi pierwszego w Poznaniu parkingu typu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) uprzejmie informuję, że obecnie trwają testy funkcjonalności poszczególnych urządzeń infrastruktury.

Wkrótce otwarty zostanie pierwszy w Poznaniu parking typu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride), znajdujący się w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego. Obecnie trwają testy funkcjonalności poszczególnych urządzeń infrastruktury.

Parking „Parkuj i Jedź”, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Smoleńskiej, wybudowany został z myślą o osobach korzystających z samochodów i przesiadających się na komunikację miejską. Będzie otwarty 7 dni w tygodniu (oprócz świąt), przez całą dobę, z przerwą techniczną w godzinach od 2.30 do 4.30.

Z myślą o użytkownikach, na stronie ztm.poznan.pl zostały zamieszczone podstawowe informacje na temat zasad korzystania z parkingu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem „Wkrótce otwarcie pierwszego w Poznaniu parkingu P&R”

http://ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/wkrotce-otwarcie-pierwszego-w-poznaniu-parkingu-typu-parkuj-i-jedz-park-and-ride

a także z informacjami zamieszczonymi w zakładce Komunikacja -> Parkuj i Jedź: http://ztm.poznan.pl/pl/komunikacja/parkuj-i-jedz/

 Publikujemy najważniejsze wskazówki dla chętnych do skorzystania z tego typu ułatwienia w podróżowaniu po mieście ze strony ZTM.

Masz ważny bilet okresowy na sieć na karcie PEKA? Parkuj za darmo!

Do pozostawienia auta na parkingu uprawnia – zapisany na karcie PEKA lub Elektronicznej Legitymacji Studenckiej albo Doktoranckiej i ważny w czasie rozpoczęcia i zakończenia parkowania – bilet:

  • okresowy imienny na sieć, normalny lub ulgowy, na strefy A, A+B lub A+B+C;
  • metropolitalny lub Bilet Metropolitalny z ulgą, na sieć, na strefy A, A+B lub A+B+C;
  • na rok szkolny, na strefy A, A+B lub A+B+C;
  • semestralny, na strefy A, A+B lub A+B+C.

Bilet ZTM nie musi być na imiennej karcie kierującego, może należeć do współpasażera.

W takiej sytuacji za pozostawienie auta na parkingu Park&Ride (w godzinach otwarcia, czyli do godz. 2.30) nie trzeba dodatkowo płacić.

Ważne! Za pozostawienie pojazdu na terenie parkingu po upływie doby parkingowej (a także za pozostawienie pojazdu poza miejscem wyznaczonym do parkowania) wystawiana będzie opłata dodatkowa – 100 zł.

Nie masz biletu, weź potwierdzenie opłaty za parkowanie i podróżuj autobusami i tramwajami na liniach ZTM bez dodatkowych opłat

W przypadku braku jednego z wyżej wymienionych (ważnych) biletów na karcie PEKA –  należy opłacić parkowanie w kasie parkingowej (15 zł). Potwierdzenie opłaty za parkowanie na parkingu Park&Ride będzie uprawniało kierowcę do podróżowania na liniach miejskich i podmiejskich organizowanych przez ZTM (strefa A+B+C) bez potrzeby zakupu biletu na komunikację).

W takiej sytuacji warto jednak pamiętać, że kierowcy samochodów osobowych korzystający z parkingów „Parkuj i Jedź” mogą podróżować autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM na podstawie potwierdzenia opłaty za parkowanie na parkingu Park&Ride w godzinach korzystania z parkingu, nie dłużej niż do zakończenia doby parkingowej.

Agnieszka Smogulecka

 

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *