Piła: 50-latek grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę

????????

27.04.2019 r. (sobota) o godz. 23:40 na dworcu w Pile funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 50 letniego mężczyznę, który grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę.
Sobotniej nocy, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Pile podczas weryfikacji zgłoszenia pracownika ochrony dworca ujęli mieszkańca Poznania, który groził nożem młodej matce z niemowlęciem. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu SOK podjął próbę ucieczki, nie reagował na żadne wezwania. Po pościgu został ujęty. W celu zapobieżenia dalszej ucieczki funkcjonariusze SOK użyli wobec ujętego środków przymusu bezpośredniego w postaci: siły fizycznej i kajdanek. Przy mężczyźnie zabezpieczono nóż o 15 centymetrowym ostrzu. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał.
20 letnia podróżna opowiedziała funkcjonariuszom SOK, że ujęty nietrzeźwy mężczyzna trzymając w ręku nóż groził, że Ją zabije, że zabierze dziecko. Używając przy tym bardzo wulgarnych słów. Podczas ustalania danych okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za rozboje.
Napastnika i poszkodowaną przekazano funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Pile, celem prowadzenia dalszych czynności.

 
Piotr Stefaniuk
komendant zmiany
p.o. rzecznik prasowy
Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *