PKP: „Bezpieczne wakacje” na poznańskim dworcu

xBezpieczne-wakacje.jpg.pagespeed.ic.2-DUN6OKAMJuż w najbliższą sobotę, 22 lipca, przed dworcem Poznań Główny odbędzie się kolejna odsłona akcji „Bezpieczne Wakacje”, organizowanej wspólnie przez PKP S.A. i Państwową Straż Pożarną. Na podróżnych i mieszkańców czekać będzie sporo atrakcji – m.in. laboratorium chemiczne na kółkach, domek do gaszenia oraz pokaz ewakuacji i bezpiecznego opuszczania zadymionego pomieszczenia.

„Bezpieczne wakacje” to akcja kierowana do wszystkich dzieci i dorosłych. W kolejne, następujące po sobie weekendy, na dworcach kolejowych w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie i Łodzi prowadzone będą szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i korzystania z automatycznego defibrylatora (AED). Każda z osób odwiedzających przygotowane stoisko uzyska informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach oraz będzie mogła otrzymać odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Akcji towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla dzieci – łamigłówki, kolorowanki oraz bajki i animacje promujące bezpieczeństwo. O tym, jak zachować się w konkretnych sytuacjach, najmłodsi dowiedzą się od takich postaci, jak: Reksio, Bolek i Lolek czy Piotrek z filmu „Zaczarowany ołówek”.

Specjalne atrakcje zaplanowano również na przydworcowych placach. Uczestnicy akcji przy budynku Warszawy Wschodniej będą mogli skorzystać z toru przeszkód dla dzieci, pneumatycznej zjeżdżalni i laboratorium chemicznego na kółkach, w którym poznają zasady ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

- Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów PKP S.A. i całej Grupy PKP. Dlatego stale inwestujemy w szkolenia, monitoring, ochronę oraz wszelkiego rodzaju usprawnienia na terenie naszych obiektów. „Bezpieczne wakacje” to kolejny element tej polityki. Odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie warto promować od najmłodszych lat – mówi Krzysztof Mamiński, Prezes PKP S.A.

- Państwowa Straż Pożarna od 25 lat odpowiada na ciągle zmieniające się zagrożenia. Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów naszej działalności jest edukacja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa. W ten sposób podejmujemy działania jeszcze przed wystąpieniem zagrożenia oraz wpływamy na poprawę bezpieczeństwa obywateli. Okres wakacji jest szczególny, bo zapominamy o bezpieczeństwie swoim i naszych najbliższych, a to właśnie w tym czasie zdarza się najwięcej wypadków zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu. Dlatego też akcja „Bezpieczne wakacje”, ma na celu uświadomić, że zagrożenia nie mają wakacji – mówi gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny PSP.

Więcej informacji na temat akcji znajdą Państwo pod poniższym linkiem: http://pkpsa.pl/pkpsa/artykul.html?id=2541

Zachęcamy również do zapoznania się z animacjami promującymi bezpieczne zachowanie w okresie wakacyjnym. Materiały zamieszczone są na kanale Grupy PKP: https://www.youtube.com/user/GrupaPKP/videos.

Wydział Prasowy

Polskie Koleje Państwowe S.A.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *