Powstaje książka o pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla psów

Każdy opiekun psa wie, że wypadki chodzą nie tylko po ludziach. Psom też się zdarzają i to często, zwłaszcza psom służbowym, pracującym. I własnie książka poświęcona temu problemowi niebawem ukaże się na księgarskich półkach. Pomyślana jest jako praktyczny poradnik dla każdego, komu zależy na zdrowiu własnego czworonoga. 

– Publikacja “Pierwsza pomoc dla psów” to poradnik dla wszystkich, którym zależy na zdrowiu psów i poszerzeniu wiedzy dotyczącej udzielania pomocy czworonogom, kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek – zapowiada dr Joanna Stojer-Polańska, współautorka.

Obie autorki spotkały się na szkoleniu psów służbowych zorganizowanym przez “Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych”. Okazało się, że historii związanych z wypadkami na służbie, i tym, co przytrafia się czworonogom w pracy, jest tyle, że warto to opisać zarówno ku przestrodze, jak i w celu wsparcia przewodników w opiece nad zwierzętami. I jak postanowiły, tak zrobiły.

Książka będzie ilustrowana zarówno zdjęciami, jak i grafikami.  Nie zabraknie historii z działań na służbie psów pracujących w różnych formacjach mundurowych i porad pochodzących od doświadczonych przewodników psów służbowych.

(pewu)

Na zdjęciu: Katarzyna Dołębska i pies Prezes

Okładka książki

Na zdjęciu – dr Joanna Stojer-Polańska

Fot. Marek Krakowski

Porady dla właścicieli psów są ilustrowane.

Rys. KrenzStudio

RKO

Jak ratować czworonoga

Drukowanie

Jak wiązać psu “kaganiec zastępczy”

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *