Winogrady: Przy przystankach będzie można zaparkować rower. ZTM kupuje 350 stojaków rowerowych

Przy przystankach będzie można zaparkować rower. ZTM kupuje 350 stojaków rowerowych

Zarząd Transportu Miejskiego promuje łączenie różnych środków transportu i korzystanie w trakcie jednej podróży zarówno z roweru, jak i komunikacji zbiorowej. Chcąc ułatwić zmianę środków transportu po raz kolejny zamierza rozbudować parkingi rowerowe. Ogłosił więc postępowanie na dostawę 350 stojaków rowerowych.

W minionych latach na zlecenie ZTM stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych – dodatkowe stojaki pojawiły się na Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska, Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz na przystankach przy trasie PST.

Z myślą o osobach dojeżdżających na przystanki własnymi rowerami ZTM kontynuuje ten proces. Montaż stojaków rowerowych pozwala bowiem bezpiecznie zostawić jednoślad i kontynuować podróż tramwajem lub autobusem.

Ogłoszone zostało postępowanie na dostawę 350 stojaków (w kształcie odwróconej litery U, bez poprzeczki). Jednocześnie trwa ustalanie lokalizacji, w których będą montowane stojaki. Planowane jest rozmieszczenie ich przy przystankach w peryferyjnych częściach miasta, m.in. na terenie osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki (które partycypuje w kosztach przedsięwzięcia), osiedla Kiekrz, czy też Krzyżowniki-Smochowice.

Dostawa stojaków ma nastąpić do końca października br. Montaż – w przypadku sprzyjających warunków pogodowych – rozpocznie się w tym, a zakończy w przyszłym roku.

Jednocześnie przypominamy, że wcześniej ZTM zamontował 13 samoobsługowych stacji napraw rowerów. Służą one rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczy w trakcie podróży.

 

 

Agnieszka Smogulecka

Rzecznik prasowy

Zespół Komunikacji Społecznej

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

Pierwotna publikacja na stronie: winogrady.org

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *