Wieprz: Berkowisko dla psiarzy

W psimEgo w miejscowości Wieprz niedaleko Oświęcimia, jak co sobotę, odbyło się wspaniałe Berkowisko dla psiarzy! I w tą sobotę, 26 października, tłumy psów z opiekunami ćwiczyły pod okiem Jerzego Hermy relacje – zarówno z człowiekiem, jak i z innymi psami. Pogoda dopisała, a psy były chętne zarówno do zabawy, jak i do pracy z przewodnikiem. Duże, małe, rasowe i wielorasowe maści wszelakich. Berkowisko odwiedził też jeden kot, oczywiście był to rudy Garfield, mieszkaniec Szkoły psieEgo. Gary, młody labrador, przygotowywany przez Jerzego do pracy ratowniczej jak zwykle był niesamowicie grzeczny i uroczy. Zachwyca innych uczestników swoim oddaniem przewodnikowi i posłuszeństwem wobec niego. A emerytowany pies ratownik Goran z wdziękiem drzemał w kącie.
Psy bawiły się wspaniale! Opiekunowie nabyli nowe umiejętności pracy i zabawy ze zwierzętami. Wszyscy miło spędzili sobotnie popołudnie.
Dzięki uprzejmości Jerzego Hermy po ćwiczeniach z psami promowana była idea Zakątka Weteranów, a uczestnicy mogli poznać historie emerytowanych zwierząt służbowych, koni i psów, mieszkających w Zakątku. Psy zakątkowe otrzymały także w prezencie smakołyki z psieEgo. Oby więcej takich spotkań!

Tekst i zdjęcia: Joanna Stojer-Polańska

Więcej:

IMG-20191026-WA0015 IMG-20191026-WA0023 IMG-20191026-WA0021

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *