ZTM: „Ekscentryczni naukowcy” wspierają transport publiczny

Miasto Poznań stawia na ekologię, m.in. zachęcając do korzystania z transportu publicznego. We wtorek do tych działań przyłączyli się „ekscentryczni naukowcy”, którzy – w pobliżu przystanku przy pl. Cyryla Ratajskiego – urządzili swoje laboratorium. Tuż przy nim znalazła się EKO strefa, w której mógł odpocząć każdy pasażer.

Zrównoważony transport to nie tylko efektywna, korzystna ekonomicznie i minimalizująca szkodliwy wpływ pojazdów na środowisko komunikacja. Idea ta zakłada też m.in. tworzenie przyjaznej dla wszystkich mieszkańców przestrzeni publicznej.

We wtorek na pl. Cyryla Ratajskiego przybyło sporo wygodnych miejsc do odpoczynku i dużo roślin. O tym, jak istotna jest zieleń w przestrzeni miejskiej można było dowiedzieć się w EKO strefie. Mieszkańcy, którzy brali udział w evencie mogli uzyskać fachową poradę w zakresie uprawy roślin, a nawet zabrać kwiat do domu.

Nie zabrakło warsztatów z recyklingu, budowania modeli tramwaju i autobusu, doświadczeń przeprowadzanych przez „naukowców”, gier i konkursów. Przez cały czas promowano łączenie różnych środków transportu.

Dzisiejsza akcja była elementem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Także w najbliższych dniach będziemy zachęcać do korzystania z komunikacji i przypominać, że podróżuje się przyjemniej w atmosferze wzajemnej życzliwości i uprzejmości. Program ETZT dostępny jest m.in. tutaj: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2018-eko-strefa-powstala-na-placu-cyryla-ratajskiego

Wszystkim kierowcom przypominamy, że 21 września br. mogą skorzystać z okazji na bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami na liniach ZTM Poznań oraz pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO w obrębie województwa wielkopolskiego. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. 22 września br. można wypróbować rower miejski – godzina wypożyczenia jest darmowa. Ulotki informujące o akcji są wkładane za wycieraczki zaparkowanych pojazdów.

 

Agnieszka Smogulecka

Rzecznik prasowy

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ETZT - eko strefa (4) ETZT - eko strefa (5) ETZT - eko strefa (6) ETZT - eko strefa (7) ETZT - eko strefa (1) ETZT - eko strefa (2) ETZT - eko strefa (3)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *