ZUS: Współpracujemy z lekarzami

Wspólne projekty badawcze, wykłady i szkolenia, a także praktyki i staże dla studentów w ZUS to plany na współpracę pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.
27 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Sygnatariuszami porozumienia byli Dorota Bieniasz – Członek Zarządu ZUS nadzorujący Pion Świadczeń i Orzecznictwa oraz prof. dr hab. Andrzej Tykarski – Rektor Uniwersytetu Medycznego.
Podstawowym celem porozumienia jest współpraca partnerska w ramach działalności dydaktycznej oraz działalności naukowej i badawczej, a także realizacja wspólnych projektów z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Mam nadzieję, że wieloaspektowa współpraca pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, obejmująca między innymi takie projekty jak prowadzenie zajęć z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym z systemu orzekania o niezdolności do pracy, pomoc merytoryczną Zakładu dla projektów naukowo-badawczych, czy otwarcie łam kwartalnika „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka” dla pracowników naukowych, będzie przynosić obfite, obopólne owoce – powiedziała Dorota Bieniasz – Członek Zarządu ZUS.
Współpraca pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Uniwersytetem Medycznym zakłada między innymi udział we wspólnych projektach badawczych i naukowych, a także prowadzenie wykładów i konsultacji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje ponadto możliwość przeprowadzanie praktyk i staży dla studentów Uczelni w ZUS.

Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS
w Wielkopolsce

Fot. ZUS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *