Os. Zwycięstwa: Żrąca substancja na trawnikach

Na poznańskich Winogradach, na osiedlu Zwycięstwa zastosowano żrący środek chemiczny do usuwania trawy na obrzeżach, niestety, bez informacji o rodzaju użytej substancji.

Z pytaniem o rodzaj użytego środka zwróciliśmy się do administracji osiedla Zwycięstwa /Winogrady. Napisaliśmy, że na OZ zastosowano żrący środek do oprysków brzegów trawników. Spytaliśmy, jak się on nazywa? Dlaczego w ogóle stosujcie żrące substancje na osiedlowe trawniki? Po trawie chodzą psy, koty, ptaki – a przede wszystkim – małe dzieci. Niestety, bez odpowiedzi, mimo ponowienia naszego zapytania /2 oraz 4.06.2020/.

W mediach społecznościowych mieszkańcy Winograd informowali o poranionych łapach psów i zatruciach – prawdopodobnie właśnie przez ten preparat. Jednak przedstawiciele administracji nie czują się zobowiązani do informowania mieszkańców, jakiego rodzaju trucizna została wysypana na trawniki.

Jeżeli jednak zmienią zdanie i udzielą takiej informacji, opublikujemy ją na naszych łamach.

(pewu, wal)

Na zdjęciach – wypalona jakimś środkiem chemicznym o nieznanej nam nazwie trawa na osiedlu Zwycięstwa oraz informacja z mediów społecznościowych o poranionych łapach psa.

101680167_3164023313619059_3834184830615027712_o Przechwytywanie

 

Aktualizacja 29.06.2020: “Sąd w San Francisco uznał, że środek chwastobójczy Roundup produkcji Monsanto wywołał raka u dawnego szkolnego ogrodnika i skazał filię Bayera na zapłacenie 289 mln dolarów (253 mln euro).” Nie wiemy, czy na Winogradach też zastosowano ten własnie środek, czy inny i jaki był jego skład. Publikujemy ten wpis, ponieważ tego typu żrące środki mogą zawsze być zagrożeniem dla ludzi czy zwierząt i zawsze powinna być podana informacja o ich stosowaniu. 

Czytaj więcej:  https://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/180819881-Wielka-kara-dla-Roundup-Monsanto-Srodek-wywolal-raka.html

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *