Winogrady: Gdzie posprzątają na zlecenie?

IMG_20160418_194613Na winogradzkich osiedlach przeprowadzono ankiety w sprawie sprzątania klatek schodowych. Ich wyniki publikuje strona spółdzielni mieszkaniowej w osiedlowych aktualnościach. 

Ze sprzątaniem klatek schodowych jest wieczny problem. Nie wszyscy lokatorzy wywiązują się z tego obowiązku, możliwości egzekucji są niemal żadne. W efekcie sprzątaniem zajmowali się albo stale ci sami lokatorzy, jakoby w imieniu wygodniejszych i mniej obowiązkowych sąsiadów, albo też na klatkach schodowych panował brud. Od czasu do czasu w wieżowcach sprzątały osoby z zewnątrz, co nieco ratowało sytuację. W wieżowcach na osiedlu Zwycięstwa mieszkańcy z zadowoleniem przyjmowali zawsze ich pracowite wizyty.

– Faktycznie od pewnego czasu korytarze w budynkach wysokich są sprzątane 1-2 razy w miesiącu przez uczestników warsztatów, które nie są organizowane przez Spółdzielnię, a osoby uczestniczące w tych warsztatach nie są pracownikami Spółdzielni. Administracja udostępnia w/w korytarze w celach nauki i szkolenia się w/w osób do ewentualnej przyszłej pracy zawodowej – wyjaśnia kierownik osiedla Zwycięstwa Jolanta Jazic.

Ostatecznie powstał pomysł na zatrudnienie stałej ekipy pracowników odpłatnie sprzątających winogradzkie klatki schodowe. Administracje poszczególnych osiedli w formie ankiet spytały o zdanie lokatorów, co wolą – sprzątać samodzielnie czy może raczej zapłacić za to fachowcom?

Teraz już zakończono zbieranie i opracowywanie ankiet, a ich wyniki publikowane są na stronach spółdzielni mieszkaniowej w aktualnościach poszczególnych osiedli.

Trzy osiedla zamieściły opisowe podsumowanie ankiet oraz wskazały bloki, w których będzie odbywało się sprzątanie na zlecenie. Niestety, mieszkańcy pozostałych winogradzkich osiedli sami muszą sobie podliczyć wyniki, a w administracji dopytać o decyzję dotyczącą odpłatnego sprzątania na zlecenie. Nadzieja jeszcze w tym, że wyniki te zostaną opublikowane w przystępniejszej formie w terminie późniejszym na stronach poszczególnych osiedli.

Sprzątanie w trzech osiedlowych odsłonach 

Oto podsumowanie sondażu oraz informacja najważniejsza – będzie sprzątanie przez firmę zewnętrzną czy nie? Jeśli będzie, to gdzie?

“Administracja Osiedla Zwycięstwa przedstawia wyniki ankiety przeprowadzonej w miesiącu marcu 2016 r. w sprawie sprzątania klatek schodowych w budynkach niskich i korytarzy w budynkach wysokich. Po zmianie regulaminu przez Radę Nadzorczą, na Osiedlu Zwycięstwa dla budynków nr: 1, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 19a, 20, 21, 22, 23, 24, 28 Spółdzielnia planuje od 1 stycznia 2017 r. zlecić odpłatnie sprzątanie klatek schodowych i korytarzy.”

“Na osiedlu Przyjaźni też nastąpią zmiany. Po zmianie przez Radę Nadzorczą “Regulaminu porządku domowego i współżycia mieszkańców” PSM “Winogrady” w Poznaniu, na Osiedlu Przyjaźni dla budynków nr: 2, 3, 4, 5, 10, 12, 18, 19, 21, 22 Spółdzielnia planuje od 1 stycznia 2017 r. zlecić odpłatnie sprzątanie klatek schodowych.”

“Administracja Osiedla Wichrowe Wzgórze informuje, że po zmianie przez Radę Nadzorczą Regulaminu porządku domowego i współżycia mieszkańców PSM “Winogrady”, na Osiedlu Wichrowe Wzgórze dla budynków nr 9, 24, 26, 29 i 32 Spółdzielnia planuje od dnia 01.01.2017 r. zlecić odpłatnie sprzątanie klatek schodowych. Wyniki ankiety dla poszczególnych budynków znajdują się w załączniku.”

Więcej czytaj tutaj: http://www.psmwinogrady.pl/osiedla

(pewu)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *