Złotkowo: SKF pomógł posprzątać las

dav 40530802_2215390168492555_972052632111677440_o mde

Przy leśnej drodze w Złotkowie, wjazd od ul. Żytniej, piętrzyły się sterty śmieci w workach plastikowych. Śmieci zniknęły dzięki pomocy… Sucholeskiego Klubu Fotograficznego. 

W środę 5 września 2018 r. zwróciliśmy się z pytaniami o te śmieci do Straży Gminnej na podany na stronie urzędowej adres mailowy.

Napisaliśmy, że w lesie od ulicy Żytniej /wjazd na działki/ ktoś sobie zrobił wysypisko śmieci. Zadaliśmy następujące pytania:

  1. Jakie SG podejmuje działania, by ograniczyć wyrzucanie śmieci do lasu?
  2. Czy zakładacie fotopułapki?

Do dziś, czyli 15 września 2018 r. nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Jedna z naszych dziennikarek zdjęcie z widocznymi workami śmieci zamieściła także na stronie Facebooka Sucholeskiego Klubu Fotograficznego. I tu reakcja była natychmiastowa. Administratorzy strony upewnili się co do lokalizacji i napisali, iż zajmą się problemem. Uczynili to skutecznie, choć społecznie. Śmieci już nie ma.

Jak dodał pan Grzegorz z SKF  na stronie FB: Co roku sprzątamy teren Złotnik. W tym roku ta droga przeszła samą siebie jeśli chodzi o ilość śmieci.

Nasz komentarz

Wychodzi na to, że funkcję Straży Gminnej w gminie Suchy Las przejął… Sucholeski Klub Fotograficzny, któremu za błyskawiczną reakcję i posprzątanie lasu dziękujemy w imieniu leśnych zwierząt i mieszkańców gminy. A Straż Gminna? Cóż… Wychodzi na to, że jeżeli ktoś w gminie Suchy Las ma problem, to skuteczniej zwrócić się do Sucholeskiego Klubu Fotograficznego niż gdziekolwiek indziej…

(wal, pewu)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *