PKP: Dworzec Zachodni będzie bardziej funkcjonalny

Pisaliśmy o problemach podróżnych na poznańskim dworcu. Wprawdzie najwięcej zastrzeżeń budzi dworzec główny, to jednak część zachodnia też pozostawia wiele do życzenia. Niebawem sytuacja ma się zmienić na lepsze, przynajmniej od strony zachodniej. PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który zmodernizuje dworzec Poznań Zachodni. Prace zrealizuje firma SKB S.A. Pierwsze roboty ruszą w maju 2017 r.

Jak informuje Maciej Bułtowicz, Główny Specjalista, Wydział Prasowy, Biuro Komunikacji i Promocji, Polskie Koleje Państwowe S.A., wczoraj podpisana została umowa na realizację prac modernizacyjnych na dworcu Poznań Zachodni. Prace inwestycyjne realizować będzie SKB S.A. Dworzec Poznań Zachodni zostanie poddany gruntownej modernizacji. W ramach inwestycji przebudowane zostaną pomieszczenia wewnątrz obiektu. Na nowo wykonane zostaną toalety. Zakres prac obejmie również m.in. wymianę instalacji, renowację elewacji i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zagospodarowanie terenu przed budynkiem.

“Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących w budynku zamontowane zostaną specjalne ścieżki prowadzące oraz tabliczki w języku Braille’a. Okienka w kasach zostaną obniżone. W budynku pojawi się także pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych będą też toalety. Podczas prowadzonych prac podróżni będą mogli korzystać z dojścia do peronów od strony ul. Głogowskiej. W związku z innymi inwestycjami w obszarze stacji Poznań Główny, zakupu biletu będzie można dokonać w kasach biletowych zlokalizowanych w tunelu podperonowym i innych budynkach dworcowych w Poznaniu. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2018. Koszt realizacji wyniesie ok. 7 mln zł i zostanie pokryty ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa” – napisał w nadesłanym do naszej redakcji komunikacie prasowym Maciej Bułtowicz, Główny Specjalista, Wydział Prasowy, Biuro Komunikacji i Promocji, Polskie Koleje Państwowe S.A.

(wal)

Na zdjęciu: niebawem remont dotyczyć będzie także części zachodniej dworca, nie tylko głównej.

IMG_20161210_161850

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *