Nałęczów: W trosce o bezpańskie psy

Napisała do nasz Czytelniczka, iż podczas swojego pobytu w Nałęczowie zauważyła biegające po skrzyżowaniu szczeniaki. Poznanianka obawiała się o życie psiaków. Zauważyła też, że psy wychodzą z jednej z posesji, gdzie zwierząt jest więcej. 

O sytuację i bezpieczeństwo psów spytaliśmy przedstawicieli władz Nałęczowa.

– Właścicielka posesji zajmuje się porzuconymi i bezpańskimi czworonogami szukając dla nich nowych właścicieli. Straż Miejska jest w stałym kontakcie z właścicielka posesji, ostatnia z kontrola posesji  miała miejsce w miesiącu kwietniu br. pod katem m.in warunków, w jakich przebywają zwierzęta. W trakcie kontroli na terenie posesji znajdowało się 8 psów, wszystkie posiadały aktualne szczepienia i nie wyglądały na zaniedbane. Właścicielka posesji wyjaśniła, iż psy znajdują się pod stałą opieka weterynaryjną, którą sprawuje lekarz weterynarii p. Monika Wilkołaska- Bober z Nałęczowa, co zostało potwierdzone. Zgodnie z § 5 i 6 Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nałęczów na rok 2016 przyjętego uchwałą NR XVI /131/16 Rady Miejskiej w Nałęczowie z dnia 21 kwietnia 2016 r wyznaczono opiekuna społecznego, który zajmuje się dokarmianiem bezdomnych zwierząt i i jest on w stałym kontakcie z właścicielka posesji. W ostatnim okresie czasu Urząd Miejski w Nałęczowie zakupił i przekazał na rzecz dokarmiania bezdomnych zwierząt 101 puszek karmy. Na stronie Urzędu Miejskiego w Nałęczowie znajduje się link za w którym za pośrednictwem Straży Miejskiej można zwierzęta do adopcji oraz zaginione – poinformował Marek Toporowski, Komendant Straży Miejskiej.

Na stronie Urzędu Miasta w Nałęczowie, w zakładce Straży Miejskiej widnieje ogłoszenie następującej treści: “ADOPCJA I ZAGINIONE ZWIERZĘTA. W odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców Nałęczowa został uruchomiony serwis internetowy „Adopcja i Zaginione Zwierzęta” na terenie Miasta i Gminy Nałęczów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Nałęczowie. Zgłoszenia są przyjmowane w formie elektronicznej jak i osobiście w siedzibie Straż Miejskiej w Nałęczowie. Mile widziana przy zgłoszeniu jest krótka charakterystyka zwierzęcia i zdjęcie.” Link do strony – http://naleczow.pl/straz-miejska/

Ostatnie i jedyne ogłoszenie pochodzi z 6 września ubiegłego roku. Linku, o którym wspomina komendant, nie znaleźliśmy. A wielka szkoda, bo na terenie rzeczonej posesji psów widać było co najmniej kilka. Oprócz tych, przebywających w budynku. Jeżeli nikt o nich nie wie, to jaka jest szansa na znalezienie im domu?…

(pewu, wal)

Na zdjęciu zrobionym przez Czytelniczkę widnieją dwa biegające luzem szczeniaki. Po chwili wbiegły na skrzyżowanie. Idący obok starszy mężczyzna, to zwykły, przypadkowy przechodzień.

IMG_20160804_155308a

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *