Os. Zwycięstwa: Powstanie teren dla “psiarzy”

Właściciele czworonogów w Poznaniu skarżą się na niedostatek ogrodzonych terenów dla psów. W Poznaniu teoretycznie doliczyć się można 14 funkcjonujących wybiegów dla psów. Niebawem ma powstać kolejny. 

Jak podają źródła internetowe, poznaniacy mają do dyspozycji 14 wybiegów dla psów, to: Golęcin, Cytadela, Park Wodziczki, Park Kasprowicza, Park ks. Jasińskiego, Park Jana Pawła II, Most Królowej, Jadwigi/Rocha, Osiedle Piastowskie, Park Szelągowski, Park Tysiąclecia, Browarna, Osiedle Bolesława Chrobrego, Rusałka, Lasek Marceliński. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w niektórych miejscach nie ma specjalnych ogrodzonych wybiegów, a jest po prostu duży park. Tymczasem inne duże miasta dysponują takimi właśnie terenami, np. w Gdańsku działa 21 ogrodzonych wybiegów dla psów. Teraz kolejny taki wybieg powstanie w Poznaniu.

Pies to też mieszkaniec

Winogrady – na razie bez wybiegów. Ale sytuacja ma się zmienić.

– Obiekt rekreacyjny – wybieg dla psów jest w planie realizacji na 2017 r i zostanie w tym roku zrealizowany – potwierdza Jarosław Jarysz, Zastępca Kierownika Osiedla Zwycięstwa ds. Technicznych, Administracja Os. Zwycięstwa.

– “Teren rekreacji dla mieszkańców z psami”, czyli ogrodzony teren będzie się składał z dwóch części, pierwsza strefa  – większa obejmuje 1157 m2 będzie terenem płaskim z możliwością zamontowania w późniejszym terminie kilku kładek imitujących pagórki, mniejsza część – strefa zabawy obejmuje 290 m2. Podział na dwie części zaproponowali mieszkańcy.  Lokalizacja to działka nr 134 w pobliżu ogrodzonego parkingu strzeżonego, zarezerwowany budżet na budowę to 32 tys. zł. Ławki nie będą zakupione lecz wykonane “siłami własnymi” przez pracowników Administracji OZ tak jak do tej pory pozostałe na naszym osiedlu, a zieleń – drzewka oraz krzewy – zostaną nasadzone na jesień, aktualnie już trochę za późno jak na okres wiosenny. Zostanie wykonane ogrodzenie panelowe w kolorze zielonym oraz drewniane panele dające cień  w miejscu posadowienia ławek. Pozostałe wyposażenia strefy sportowo-zabawowej będą instalowane sukcesywnie po uzyskaniu kosztorysu firmy zaczynającej produkcję takich urządzeń z materiałów ekologicznych, rozważane są również propozycje mieszkańców dot. wykonania niektórych elementów własnymi siłami. Wysokość ogrodzenia wynosić będzie 170 cm i będzie wyposażony w “śluzy” wejściowe.   Jedną z ważniejszych rzeczy na którą warto zwrócić uwagę, oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa jest też estetyka tej instalacji  doskonale się komponująca z parkiem  który mamy nadzieję, że powstanie w niedalekiej przyszłości – informuje Beata Komorowska, radna osiedla Zwycięstwa.

Nasz komentarz

Kulturę ludzi mierzyć można rożnie. Na przykład liczbą przeczytanych książek – tu akurat wypadamy bardziej niż kiepsko. Liczbą dokonywanych darowizn. Liczbą wyjść do teatru czy na koncerty. A także tym, jak traktujemy zwierzęta, czy im pomagamy i uznajemy ich potrzeby. I warto pamiętać, że pies to też mieszkaniec…

(pewu, wal)

Na zdjęciu: W pobliżu toru rowerowego, przy parkingu, powstanie teren rekreacyjny dla mieszkańców i ich czworonogów oraz radna osiedlowa, Beata Komorowska, podczas akcji wręczania darmowych woreczków na “psie kupy” na os. Zwycięstwa, a także mapka istniejących wybiegów i miejsc spacerowych /źródło: Google Maps/. Poniżej – wizualizacja architektoniczna planowanego terenu rekreacyjnego na os. Zwycięstwa.

IMG_20170420_070012 IMG_20160813_150240-300x225 wybiegi

 

03 06 05 04 02 01

Do poczytania:

Pomocne strony:

A tak to robią w innych miastach:

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *