Pomagam.pl: “Błagam o pomoc dla nich”

Człowieczeństwo mierzy się jedną miarą – dobrocią dla zwierząt. Innej nie ma. Tak uważamy. Choć mamy pełną świadomość, że tego poglądu nie podziela tak wielu… Świat mierzą karierą, stanowiskiem, władzą, która pozwala niszczyć innych, z tego czerpiąc satysfakcję. I spore pieniądze, osiągane za upokarzanie innych, dzięki stanowisku na szczytach władzy, choćby tej lokalnej. My wolimy pomagać tym najbardziej uciśnionym i niezauważanym przez bezduszną i nieczułą władzę, przez bezwzględny system, reprezentowany przez równie bezwzględnych i nieczułych przedstawicieli władzy, “podwykonawców” systemu. My wolimy pomagać tym najbardziej upokarzanym i zgnębionym, bo bezradnym i najsłabszym – zwierzętom. Oto jedna z takich historii. Jedna z setek tysięcy. Ale właśnie dlatego jest ich tak wiele, bo tak działa “system” i “ludzie władzy”. Przeczytaj, pochyl się nad losem tych stworzeń, bądź człowiekiem, nie trybikiem w bezdusznej machinie systemu, która stworzenia takie jak te – opisane poniżej zwierzęta – zepchnęła na egzystencjalne dno. 

Prośba o udostępnienie tej historii i tej zbiórki wpłynęła do naszej redakcji od Fundacji “Mondo Cane”, która od lat stara się pomagać zwierzętom. Krzyk rozpaczy i zbiórka została udostępniona na stronie Pomagam.pl.

Oto jej treść: “Oto 2 psie staruszki, 13-latki. Ich właściciele to bardzo dobrzy ludzie, którzy je kochają i zrobiliby dla nich wszystko… ale nie mogą – życie ich nie oszczędzało, do tego doszła pandemia, stracili pracę, długi rosły aż urosły do tego stopnia, że czasami stają przed wyborem – płacimy rachunki czy kupujemy jedzenie psom i zawsze wybierają to drugie. Potrzebne pieniądze na leczenie, diagnostykę, psy mają problemy skórne, są już umówione do weta, tylko… No właśnie – pieniądze. Oprócz tego potrzebna deklaracja kupna co miesiąc karmy, nowe obroże lub szelki i smycze. Nie ma mowy o szukaniu nowych domów – psy są zżyte z właścicielami, a oni z nimi.  Wiem, że wśród Was znajdą się osoby, które pomogą… Ogromnie na to liczę Mile widziana też karma dla kota i jedzonko dla szczurków”.

Psy ze względu na wiek wymagają badań weterynaryjnych. A to też oznacza koszty. Fundacja “Mondo Cane” poszukuje chętnych kandydatów na adopcję wirtualną, która polegałaby na stałym wsparciu tych zwierząt. Nie zostało im już dużo do kresu ich dni, więc zobowiązanie nie byłoby na wiele lat, ale może na rok lub dwa.

A czym jest portal Pomagam.pl? Jak można przeczytać na stronie – Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Pomóżmy spełnić marzenia zwierząt oraz ich bezradnych opiekunów. Niech te zwierzaki nie głodują, niech kładą się spać najedzone i wstają z poczuciem, że dziś też będą jadły. Bo głód zwierząt domowych to polskie i realia i codzienność w tak wielu domach. Pomóżmy tym, których możemy wesprzeć. Tu naprawdę liczy się każda wpłata.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/psyswarz

(wal)

Foto: ze strony Pomagam.pl

story_164745_1620374868 project_164745_1620374597 story_164745_1620374935 story_164745_1620375098

Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Poznań - awatar

Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Poznań

ORGANIZATOR ZBIÓRKI

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *