Winogrady: Sprzątanie z przeszkodami

IMG_20170224_124145Mieszkańcy winogradzkich wieżowców w zeszłorocznym referendum zadecydowali w większości, że wolą dopłacić parę złotych, by korytarze sprzątały firmy, a nie lokatorzy. Powstał jednak pewien nieoczekiwany problem…

Jedna z mieszkanek osiedla Zwycięstwa zgłosiła nam swoje zastrzeżenia, dotyczące sprzątania klatek w wieżowcu, w którym mieszka. Stwierdziła, że dotąd nie zauważyła nikogo z zewnętrznej firmy, czekała na to cały styczeń, za to ostatnio klatkę myła… dozorczyni. Postanowiliśmy sprawdzić sytuację.

– Odnośnie sprzątania klatek schodowych i korytarzy w budynkach Osiedla Zwycięstwa, które w referendum wybrały opcję sprzątania przez firmę zewnętrzną lub Gospodarza Domu, to sprzątanie odbywa się 2 razy w miesiącu. Wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma zewnętrzna rozpoczęła prace od miesiąca stycznia br. ale z uwagi niedotrzymanie postanowień umownych, umowa została w trybie natychmiastowym rozwiązana. Od miesiąca lutego br. czynności sprzątania klatek schodowych i korytarzy wykonują tymczasowo Gospodarze Domów i/lub firmy świadczące usługi sprzątania budynków na osiedlu – poinformowała Marta Maksimowicz z administracji osiedla Zwycięstwa.

Nasz komentarz

Pomysł z firmami zewnętrznymi, które miałyby sprzątać klatki w imieniu lokatorów jest bardzo dobry. Teoretycznie. Trzeba jednak jeszcze trochę poczekać, by stał się także dobry w praktyce.

(wal)

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *