UW: Parking nie zawsze i nie dla każdego

parking– Zwracam uwagę na postawę urzędników UW przy ul. Kościuszki, którzy uniemożliwiają korzystanie z miejsc parkingowych na tyłach UW. W przeszłości było dobrym obyczajem, możliwość wjazdu w godzinach popołudniowych na parking – napisał do nas poznaniak, oburzony postawą urzędników z Urzędu Wojewódzkiego.

– Często korzystałem z tego parkingu w godzinach wieczornych wybierając się do Opery, Filharmonii, Teatru, itp.  – napisał nas Czytelnik. – W tym rejonie działa wiele instytucji kulturalnych (poza wymienionymi: Teatr Nowy, Teatr Polski, Blue Note, Zamek). Miejsc parkingowych jest naprawdę mało, o czym wielokrotnie się przekonałem, płacąc za parking przy Zamku 36 zł zmuszony zostawić samochód, udając się na koncert. Oczywiście można podnieść argument, że jest komunikacja miejska. Wydaje mi się, że udając się do jakiejkolwiek  z wymienionych placówek kulturalnych w różnych warunkach pogodowych trudno jechać rowerem. Wspomniany parking razem z parkingiem przed DW-Lotem dysponuje lekko licząc przynajmniej 200 miejscami postojowymi. W trakcie spektakli w godzinach wieczornych świeci pustkami, a samochody parkują na przylegających ulicach, mimo zakazu. W przeszłości zwracałem się z interwencją do mediów – bez odzewu – dodaje nasz Czytelnik. – Na interwencję do UW dostałem odpowiedź, że urzędnicy mają problem z samochodami, które pozostają do rana i blokują miejsca. Ciśnie się pytanie, jaka to władza, która nie może wyegzekwować swoich praw (choć może przywileje), jak może dbać o prawa swoich obywateli. Może urzędnicy skorzystają z powszechnych zaleceń i przesiądą się do komunikacji miejskiej lub na rowery.

Prawo urzędnika

– Parking B jest parkingiem wewnętrznym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, przeznaczonym do parkowania samochodów należących do pracowników zarówno Urzędu Wojewódzkiego, jak również pracowników innych jednostek organizacyjnych, mających swoją siedzibę w budynkach zarządzanych przez Urząd, a zlokalizowanych przy ul. Kościuszki i al. Niepodległości – wyjaśnia Tomasz Stube, kierownik oddziału Biuro Prasowe – Biuro Wojewody.  – W godzinach pracy Urzędu, parking jest w pełni wykorzystany przez samochody prywatne pracowników jak również przez samochody służbowe. W dni wolne od pracy, parking jest udostępniany w wyznaczonych godzinach, zgodnie z tablicą zamieszczoną przed szlabanem wjazdowym na parking.  W dni robocze, poza godzinami pracy Urzędu, parking nie jest publicznie dostępny przede wszystkim z uwagi na fakt pozostawiania pojazdów na dłuższy okres czasu przez osoby nieuprawnione, co blokowało możliwość zaparkowania upoważnionym pracownikom Urzędu i skutkuje koniecznością interwencji odpowiednich służb w celu odholowania pojazdu. Nie bez znaczenia jest także konieczność zapewnienia przez ochronę budynku stałego dozoru nad pozostawionymi pojazdami z uwagi na wymogi bezpieczeństwa budynków stanowiących siedzibę organów administracji publicznej – podkreśla T. Stube.  – Jednocześnie informuję, iż na wskazanym parkingu jest przygotowanych ok. 60 miejsc parkingowych, a osób pracujących w budynkach jest znacznie więcej. Zdecydowana większość pracowników korzysta z komunikacji miejskiej.

(san)

1 2 3

Zdjęcia: Czytelnik

Źródło zdjęcia z lotu ptaka: https://www.google.pl/maps/place/Wielkopolski+Urz%C4%85d+Wojew%C3%B3dzki+w+Poznaniu/@52.4104324,16.9193804,180m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47045b49fe5cebbf:0xe1c091fdd37ff930!8m2!3d52.4104846!4d16.919176

You may also like...

1 Response

  1. Michał pisze:

    Czyli wracamy do pkt.1 obywatel to zło konieczne przeszkadzające urzędnikom w pracy i zakłócający spokojny sen!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *