Poznań: Rodzice walczą o Dom Dorosłego Autysty

domek_childs

Fundację Dom Autysty założyli rodzice nastolatków z autyzmem. Przemek, Damian, Sonia, Dawid, Robert, Andżelika, Jurek, Maciej, Jeremi, Kuba i Marcin nie będą samodzielni, nawet kiedy dorosną. Chcemy, aby mieli dobry, bezpieczny dom, miejsce, w którym będą prowadzili szczęśliwe życie, także po naszej śmierci. 

Sytuacja dorosłych osób z autyzmem w naszym kraju jest trudna, nie ma dla nich odpowiedniego wsparcia. Zależy nam, by w Domu Autysty prowadzone były zajęcia usamodzielniające i warsztaty rozwijające umiejętności osób z autyzmem.

Nasz Dom zaczniemy budować już w tym roku. Miasto Poznań przekazało w użytkowanie wieczyste teren, na którym powstanie pierwszy w naszym mieście – i jeden z nielicznych w Polsce – dom dla dorosłych osób z autyzmem. Mamy plan, przygotowaliśmy program, wiemy jak to zrobić.

Gromadzimy środki na ten cel. Mogą Państwo wspomóc naszą inicjatywę – przekazując swój 1 procent podatku – gest, który sprawi, że nasze dzieci otrzymają szansę na dobre szczęśliwe życie.

Dziękujemy!

Fundacja Dom Autysty,

KRS 0000522417

 

Więcej informacji: www.domautysty.org.pl

Zdjęcia z wydarzenia:

Fundacja Dom Autysty wzięła udział w happeningu Baraku Kultury

Jesteśmy! Tak skandowaliśmy 21 października na Półwiejskiej podczas happeningu “Za i przeciw” zorganizowanego przez Fundację Barak Kultury. Wzięliśmy w niej udział obok innych organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych.

IMG_20171021_120228[1] IMG_20171021_114948[1] IMG_20171021_120928[1]

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *