Wystawa o ZUS. Po wystawie wykład „Czy ZUS zbankrutuje?”

IMG_20140909_135325

W najbliższy piątek na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”. Po wernisażu organizatorzy  zapraszają na wykład wiceprezesa ZUS.

 

W piątek 6 kwietnia, o godzinie 13.30 w budynku Wydziału Prawa i Administracji – Collegium Iuridicum Novum, przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu będzie miało miejsce uroczysta  inauguracja wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”. Otwarcia wystawy dokona Paweł Jaroszek – Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w obecności władz Wydziału Prawa i Administracji oraz  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W godzinach od 14.00 do 14.30 wystawa zostanie zaprezentowana gościom przez jej kuratora – Magdalenę Lewandowską.

Następnie, o godzinie 15.30 organizatorzy zapraszają do Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego na wykład pt.: „Czy ZUS zbankrutuje?”, który wygłosi Paweł Jaroszek. Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Piątki z prawem – prawo w praktyce”.

Wystawa gościć będzie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 6 do 20 kwietnia br.

„Rzeczpospolita ubezpieczonych” – wystawa przygotowana została z okazji jubileuszu powołania do życia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego przedstawiono najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS – instytucji trwałej i ważnej dla Polaków. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

 

 

Marlena Nowicka

regionalna rzeczniczka prasowa ZUS

w województwie wielkopolskim

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *