ZTM: 100 lat niepodległości Polski: Z okazji rocznicy wydane zostaną cztery karty PEKA na okaziciela, które upamiętnią to wydarzenie

Karty PEKA na okaziciela 100 lat niepodległości Polski

Cztery specjalne karty PEKA upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zakończył się konkurs, w wyniku którego wybrano projekty graficzne, które zostaną wykorzystane podczas tworzenia nowej, limitowanej kolekcji kart PEKA na okaziciela.

 

Na konkurs ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego nadesłano 11 projektów.  Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję, która brała pod uwagę m.in. spójność z tematem, czytelność zastosowanych grafik i czcionek, kompozycję barw oraz estetykę wykonania (harmonię).

– Cztery projekty uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdą się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Autorzy zwycięskich prac (które przedstawiamy poniżej) to: Sonia Kaczmarek, Jacek Kaliński, Miłosz Leśniewski oraz Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński.

– Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie i kreatywność, która sprawiła, że wszystkie projekty, choć dotyczą tego samego wydarzenia, bardzo się od siebie różnią. Istotne sąnawiązania do Powstania Wielkopolskiego i Poznania – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Kolekcja kart PEKA na okaziciela z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stanowić będzie limitowaną serię. Wyprodukowanych zostanie 10 tys. kart (po 2,5 tys. z każdego wzoru). W sprzedaży będą dostępne na przełomie października i listopada br.

Autor: Sonia Kaczmarek

Autor Sonia Kaczmarek

 

Autor: Miłosz Leśniewski

Autor Miłosz Leśniewski

 

Autor: Jacek Kaliński

Autor Jacek Kaliński

 

 

Autorzy: Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński

Autorzy Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński

 

Karty będą mogły stanowić wyjątkową pamiątkę, w dodatku bardzo użyteczną dla osób, które korzystają z transportu publicznego.

Przypominamy, że karty na okaziciela kosztują 27 zł z czego 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

 

Agnieszka Smogulecka

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *