Gniezno: Jak zagospodarować parowozownię oraz tereny inwestycyjne PKP?

Piękne obiekty poprzemysłowe i pozakładowe nazbyt często marnują się, niszczeją, zostają zburzone. Na to nie chcą pozwolić w Gnieźnie. Jak zagospodarować parowozownię oraz tereny inwestycyjne PKP, łącznie 25 ha w centrum Gniezna, na potrzeby lokalnej społeczności? Takie rozważania podjęte zostaną niebawem w Gnieźnie podczas warsztatów urbanistycznych. 

– W dniach 5-9 czerwca 2017 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w Gnieźnie odbędą się Warsztaty Urbanistyczne Charrette dla terenów inwestycyjnych PKP S.A. na obszarze około 25 ha, w tym dla terenów zabytkowego kompleksu parowozowni. Organizacja warsztatów jest wynikiem porozumienia między PKP S.A., Xcity Investment oraz Miastem Gniezno. Organizatorem merytorycznym warsztatów jest warszawska pracownia Mycielski Architecture & Urbanism (MAU), wiodąca firma w dziedzinie zrównoważonej urbanistyki w Polsce – poinformował Maciej Bułtowicz, Główny Specjalista, Wydział Prasowy, Biuro Komunikacji i Promocji, Polskie Koleje Państwowe S.A.

Jak dodaje M. Bułtowicz, obecnie część pomieszczeń kompleksu parowozowni wraz z teren przyległym zajmuje na podstawie umowy najmu Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Prowadzi ono działalność związaną z popularyzacją historii parowozowni oraz transportu kolejowego. Dodatkowo Stowarzyszenie od kilku lat w miesiącu maju organizuje tzw. Dni Pary. Na pytanie, co mieszkańcy mogą zyskać po zmianach będzie można odpowiedzieć po warsztatach.

– Warsztaty organizowane są po to aby wsłuchać się w opinie społeczności i władz lokalnych oraz poszczególnych grup interesariuszy – podkreśla Maciej Bułtowicz, Główny Specjalista, Wydział Prasowy, Biuro Komunikacji i Promocji, Polskie Koleje Państwowe S.A.

(wal)

Na zdjęciu – tereny PKP oraz parowozownia to wspaniały potencjał, którego nie wolno zmarnować.

parowozownia Gniezna - mapa DSC_0067 DSC_0066

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *