PIM: Odpowiedź w sprawie drzewa na terenie budowy basenu

Pisaliśmy o usychającym drzewie na terenie budowy basenu na poznańskich Winogradach, osiedle Zwycięstwa. Mieszkańcy chcieli się skrzyknąć i przychodzić z butelkami, ale ze względu na fakt, iż to jest teren budowy, nieupoważnione osoby nie mogły być wpuszczane. W sprawie drzewa interweniowały także władze osiedla Zwycięstwa. Jednak te wszystkie starania nie przynosiły oczekiwanego efektu i drzewo marniało w oczach. Teraz nastąpił przełom.

Zanim to się jednak stało, zwróciliśmy się z pytaniem o losy drzewa do Poznańskich Inwestycji Miejskich, inwestora budowy basenu osiedlowego. Oto odpowiedź na nasze redakcyjne zapytanie:

– Działając w imieniu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., w odpowiedzi na Państwa wiadomość e-mail dostarczoną w dniu 4 czerwca 2020 r., dziękujemy Państwu bardzo za okazaną troskę i uwagę. Informujemy, że przesadzone drzewo było sporadycznie podlewane przez wykonawcę, z powodu znacznego oddalenia od źródła wody. Po Państwa interwencji wprowadzone zostały przez wykonawcę dodatkowe środki zapewniające stałe nawadnianie drzewa – zdjęcie w załączniku – napisała Dominika Przystałowska, Starszy specjalista ds. rozliczeń i raportowania zbiorczego zadań, Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dziękujemy w imieniu drzewa, przede wszystkim, także mieszkańców osiedla Zwycięstwa, którym na sercu leży troska o osiedlową zieleń.

Nasz wcześniejszy materiał na temat drzewa – https://spoleczenstwo.com.pl/pim-drzewo-na-terenie-budowy-czy-uda-sie-je-uratowac/

(wal)

Na zdjęciu – pojemnik do podlewania drzewa, źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

drzewo

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *