Trwa budowa dworca Poznań Garbary. Nowy obiekt będzie większy od poprzedniego i lepiej dostosowany do potrzeb podróżnych. Budynek powstaje w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. W całym kraju PKP S.A. zmieni oblicze około 200 dworców kolejowych w całym kraju – to największy plan modernizacji dworców w historii polskiej kolei.
Realizowana przez PKP S.A. inwestycja zakłada wyburzenie dotychczasowego obiektu i budowę nowego, większego dworca. Wewnątrz znajdą się poczekalnia, kasa biletowa i pomieszczenie przeznaczone na wynajem. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz pojawią się informacyjne tablice tyflograficzne (dotykowe) oraz ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych będą także toalety.
Dzięki montażowi monitoringu na dworcu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Przed budynkiem pojawią się stojaki na rowery, a także 10 miejsc parkingowych, w tym jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych.
Wykonawca inwestycji – Firma A-Projekt – wyburzył już stary budynek dworca i wolnostojące toalety. W miejscu dawnego dworca pojawił się nowy obiekt w stanie surowym otwartym. Obecnie wykonawca rozpoczyna prace wykończeniowe.
Prace budowlane na dworcu Poznań Garbary rozpoczęły się w listopadzie 2017 r. Planowany termin ich zakończenia to III kwartał br. Koszt inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł netto i zostanie sfinansowany z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP S.A.
Wydział Prasowy
Biuro Komunikacji i Promocji
Polskie Koleje Państwowe S.A.
Tak będzie wyglądał nowy dworzec Poznań-Garbary