ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

Nie wiesz, jak będziesz opłacać składki od nowego roku? Kiedy znikną papierowe zwolnienia lekarskie? Jakie składki odprowadzane są od umowy zlecenie? Odpowiedzi na te pytania poznasz na bezpłatnych szkoleniach w ZUS-ie.

Od 1 stycznia przyszłego roku przedsiębiorca opłaci jednym przelewem, na jeden rachunek składkowy, składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), ubezpieczenie zdrowotne i fundusze (Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych).

Aby w 2018 r.  opłacić składki, osoba prowadząca firmę wypełni tylko jeden zwykły przelew. zamiast trzech albo czterech. W przelewie nie będzie podawać dodatkowych informacji, m.in.: NIP, numeru REGON czy PESEL. Uniknie więc błędów, jakie może popełnić obecnie.

Szkolenia nt. „E-składka – nowy wymiar rozliczeń” odbędą się 13, 20, 29 listopada i 4 grudnia, 15 listopada dyskutować będziemy o umowie zlecenie i innych tytułach do ubezpieczeń, natomiast 6 grudnia dowiemy się o zmianach w zwolnieniach lekarskich od lipca 2018 r.

Szkolenia odbędą się w siedzibie II Oddziału ZUS w Poznaniu, przy ul. Starołęckiej 31, sala 501, w godz. od 10:00 do 12:00.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są telefonicznie – 61 8745-453 lub elektronicznie – malgorzata.gronowicz@zus.pl

 

Marlena Nowicka

regionalna rzeczniczka prasowa ZUS

w Wielkopolsce

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *