Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018: Przystanek SPA powstał na Kaponierze

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018: Przystanek SPA powstał na Kaponierze

Przystanek na Kaponierze zmienił się w środowe popołudnie w strefę relaksu. Pasażerowie mogli usiąść na wygodnych kanapach i leżakach oraz skorzystać z usług barbera, masażysty czy manicurzystki.

W codziennej bieganinie, spiesząc się do pracy, domu, czy do szkoły, nie zawsze znajdujemy czas dla siebie. Dbając o komfort pasażerów na jedno popołudnie przystanek Rondo Kaponiera zamieniony został w przystanek SPA. Zachęcaliśmy pasażerów: „Usiądź, odpocznij i skorzystaj z wolnej chwili. Ciesz się leniwą atmosferą!”

Dla mieszkańców przygotowano wygodne siedziska wśród zieleni. Można było również skorzystać z bezpłatnych usług barbera, masażysty i manicurzystki. Bardzo dużo poznanianek i poznaniaków skorzystało z propozycji. A spieszącym się wręczano smyczki z etui na kartę PEKA, piłeczki antystresowe, lusterka przypominające hasło kampanii: „Przesiadaj się i jedź. Łącz środki transportu”.

Dzisiejsza akcja była elementem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Także w najbliższych dniach będziemy zachęcać do korzystania z komunikacji i przypominać, że podróżuje się przyjemniej w atmosferze wzajemnej życzliwości i uprzejmości.

Zachęcamy do udziału w pozostałych wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018:
Co przed nami?

 

Czwartek, 20 września:

most Teatralny, godz. 14.00-17.00

Na przystanku (w kierunku centrum) pojawi się grupa harcerzy tylko po to, aby pomóc starszym osobom wsiadać do tramwaju, bezpiecznie przeprowadzać ludzi przez pasy, rozdawać opaski odblaskowe dla rowerzystów.

 

Piątek, 21 września:

ulica Półwiejska/Stary Marych, godz. 14.00-17.00.

Przez większość dnia siedzimy, czyli zmuszamy nasze ciało do niezdrowej dla niego pozycji. Jak temu zaradzić? Wystarczy się… przesiąść! Dlatego opodal przystanku pl. Wiosny Ludów powstanie wyjątkowa przestrzeń, w której instruktorzy sportu miejskiego zaproszą na wyjątkowe zajęcia i nauczą jak przeprowadzić trening np. w drodze do pracy.

Piątek, 21 września:

Bezpłatne przejazdy na ważny dowód rejestracyjny samochodu

Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM oraz pociągów Kolei Wielkopolskich i POLREGIO w obrębie Województwa Wielkopolskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

 

Sobota, 22 września:

Godzina wypożyczenia roweru miejskiego za darmo

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z piątku na sobotę do 23.59 w sobotę – 22 września. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia, bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

 

Sobota, 22 września

Targowisko Świt, ul. Grochowska (obok parkingu rowerowego), godz. 9.00-13.00

Dzień bez samochodu = warsztaty rowerowe!

Stowarzyszenie „Akademia Myśli” organizuje mikrowarsztaty serwisowania rowerów w plenerze na ul. Grochowskiej przy Targowisku Świt. Na warsztatach dowiesz się:

  • jak wymienić przebitą dętkę i poprawnie napompować koło,
  • poznasz tajniki regulacji przerzutek i hamulców
  • zaprzyjaźnisz się z podstawowymi narzędziami rowerowymi
  • przećwiczysz rozkuwanie łańcucha

 

Agnieszka Smogulecka

Rzecznik prasowy

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ETZT Przystanek SPA (1) ETZT Przystanek SPA (2) ETZT Przystanek SPA (3) ETZT Przystanek SPA (6) ETZT Przystanek SPA (7)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *