Idzie nowe. Wybory samorządowe Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Winogrady”

Część mieszkańców osiedla Zwycięstwa nie była zadowolona ze sposobu zarządzania osiedlem. Nie poprzestali jednak na narzekaniu, jak to zwykle bywa. Postanowili wziąć swoje sprawy w swoje ręce. Dopięli swego – stali się osiedlowymi radnymi. Teraz kolej na to, by pokazali, co potrafią. Podobnie jak inne osiedlowe rady, wyłonione w nowych wyborach. 

Właśnie zakończyły się wybory samorządowe Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Winogrady” w Poznaniu do organów samorządowych Spółdzielni na kadencję 2016-2019. Wybory na niektórych osiedlach mogły stanowić zaskoczenie, gdyż zmienił się skład rad osiedlowych. Zaskoczenie mogło być tym większe, że niektórzy osiedlowi radni swoje kadencje pełnili już kilka razy i liczyli na ich kolejne przedłużenie.

Drzwi na klucz

Spotkanie wyborcze spółdzielców z osiedla Zwycięstwa w klubie “Bajka” cieszyło się powodzeniem, gdyż przyszło sporo mieszkańców. Sala była pełna. Zgromadzeni musieli czekać kwadrans na rozpoczęcie spotkania. Dalej też nie było lepiej, obrady toczyły się niemrawo i sporo mieszkańców rezygnowało, widząc przedłużające się dyskusje. Szkoda, bo to stracone głosy. Podczas wyborów do tej rady osiedlowej dyskutowano na przykład nad punktem, który okazał się w trakcie przeprowadzania głosowania niezgodny z prawem. Chciano mianowicie nie wydawać kart wyborczych tym, którzy przyjdą później. Ostatecznie głosowanie w jego trakcie przerwano, ale postanowiono…  zamknąć drzwi do lokalu w “Bajce”, podczas dokonywania wyborów.

Wyniki z dwóch osiedli, reszta wkrótce

Jak można przeczytać na stronie www spółdzielni mieszkaniowej, wyniki wyborów do Rady Nadzorczej i na Delegata do zostaną podane po spotkaniu podsumowującym i stwierdzającym wyniki głosowania ze wszystkich części Walnego Zgromadzenia Członków 25 maja 2016 r.

Dziś, czyli dzień po wyborach, na stronie spółdzielni podano wyniki wyborów do poszczególnych Rad Osiedli tylko do dwóch z nich – to os. Zwycięstwa oraz Wichrowe Wzgórze. Niestety, na pozostałe nazwiska trzeba poczekać.

Skład Rady Osiedla Wichrowe Wzgórze

1 Grossmann Marian

2 Bujak Arkadiusz

3 Korbas Martyna

4 Fiałkowska Marta

5 Werner Michał

6 Kucharski Andrzej

7 Żuk-Bąkowska Krystyna

8 Liberski Krzysztof

9 Luty Beata

10 Tierling Robert

11 Muczek Jan

 

Skład Rady Osiedla Zwycięstwa

1 Terlecka Ewa

2 Werner Bartosz

3 Weichert Dariusz

4 Albertyński Janusz

5 Koch Jan

6 Kotwas Bogdan

7 Komorowska Beata

8 Tomaszewska Katarzyna

9 Nabzdyk Marcin

10 Nowak Tomasz

11 Zaremba Eugeniusz

 

Więcej czytaj tutaj http://www.psmwinogrady.pl/news/3537-2016-wybory-do-organow-spoldzielni

IMG_20160519_202617 IMG_20160519_165525

Walka przedwyborcza trwała do ostatniej chwili, kandydaci wchodzącym do “Bajki” wręczali ulotki wyborcze.

Na zdjęciu poniżej – nowi radni osiedla Zwycięstwa wraz z mieszkanką tego osiedla oraz program wyborczy na ulotce zwycięskich radnych ze Zwycięstwa.

IMG_20160519_165542 IMG_20160521_184226

(pewu)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *