ZTM: Akcja „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny”

Odblaskowe-opaski-i-zawieszki-ZTMZarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny”. Osoby, które w piątek, 19 stycznia br. doładują Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną (poprzez zakup biletu okresowego lub/i zasilenie środkami tPortmonetki) otrzymają odblaskowe opaski lub zawieszki – więcej informacji na temat akcji: http://ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/badz-widoczny-kupujac-bilet-ztm-w-dniu-19-stycznia-2018-roku-otrzymasz-odblaskowe-akcesoria

ZTM zachęca na swojej stronie www do noszenia odblasków, bo dzięki nim piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Jest to istotne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza, gdy piesi poruszają się w terenach niezabudowanych i słabo oświetlonych. Bycie widocznym oznacza po prostu większe bezpieczeństwo!

Termin prowadzenia drugiej edycji akcji „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny” (przeddzień świąt Babci i Dziadka) również jest nieprzypadkowy. Do noszenia odblasków namawiamy bowiem wszystkich, niezależnie od wieku. Jednocześnie przypominamy, że istotne jest nie tylko samo posiadanie odblasków, ale także prawidłowe ich umieszczenie (oraz pilnowanie, aby nie zasłaniał ich np. szalik czy plecak).

Jak wyjaśniają policjanci ruchu drogowego, postać człowieka idącego drogą, ubranego w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego z około 20-30 metrów lub z odległości jeszcze mniejszej, w zależności od warunków atmosferycznych. Elementy odblaskowe na odzieży pozwalają na zauważenie pieszego z odległości 100-150 metrów lub większej.

 

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Poznania przedstawiony został plan remontów torowo-sieciowych na 2018 rok. Informacje na ten temat zostały opublikowane na stronach internetowych:

poznan.pl - http://www.poznan.pl/mim/info/news/plan-remontow-torowo-sieciowych-w-2018-roku,114363.html  

ztm.poznan.pl – http://ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/plan-remontow-torowo-sieciowych-na-2018-rok

Tych z Państwa, którym nie udało się dotrzeć na konferencję, zachęcamy do zapoznania się z materiałem

 

Agnieszka Smogulecka

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *