Winogrady: Jak budowano Winogrady – przez pryzmat blogowych opowieści

Blog pt. POZNAŃSKIE HISTORIE – Blog Macieja Brzezińskiego poświęcony historii i kulturze miasta Poznania zamieszcza również wpisy z Winogradami w roli głównego bohatera. Sam autor wprawdzie nie jest mieszkańcem naszej dzielnicy, jednak i czasem wśród jego postów pojawiają się takie, w których mowa o nas i naszej historii. Dlatego wskazujemy na ten blog jako na źródło winogradzkich wieści.

 

Autora bloga tak pisze o sobie: “Nazywam się Maciej Brzeziński. Do Poznania przyjechałem w 1999 roku na studia. Skończyłem historię i wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie mieszkam z żoną i suczką Persi na poznańskich Ratajach. Poznań to tylko jedna z moich pasji, ale za to największa. Prywatnie uwielbiam książki, od których jestem wręcz uzależniony, spacery po lesie, ludzi z poczuciem humoru, dobrą kuchnię, białą czekoladę i whisky. Wolę kawę od herbaty, Mozarta od Chopina i stare kamienice od nowoczesnych budynków”.

A o swoim blogu napisał: “Zadaniem, misją i sensem istnienia tego blogu jest popularyzowanie wiedzy o historii Poznania. Chcę zajmować się wszystkimi dziedzinami życia miasta, od samych początków grodu na Ostrowie Tumskim, aż po czasy współczesne. Oczywiście, na niektórych rzeczach znam się lepiej niż na innych, stąd pewnie nie uniknę błędów, trudno bowiem być specjalistą od wszystkiego. Moim marzeniem jest dotarcie do wszystkich, którzy podzielają moje zainteresowania. Chcę, aby teksty publikowane na “Poznańskich Historiach” były pisane w sposób lekki, łatwy i przyjemny, tak, aby czytali je wszyscy, zarówno specjaliści, jak i laicy. Będę wdzięczny na wszelkie uwagi, sugestie i propozycje”.

Oto link do bloga: http://poznanskiehistorie.blogspot.com/2012/10/jak-budowano-winogrady.html

(wal)

 

blog

Pierwotna publikacja na stronie: winogrady.org

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *