MOPR: Wnioski do realizacji w roku 2019 z zakresu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością

W związku ze zbliżającym się terminem przyjmowania przez MOPR w Poznaniu wniosków do realizacji w roku 2019 z zakresu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością,informujemy o terminach i miejscach składania tych wniosków.

Dla zainteresowanych w linku jest do pobrania film – http://ftp.mopr.nazwa.pl/spot/mopr_spot.7z . Zawarte są tutaj niezbędne informacje w związku z przyjmowaniem klientów i  przyjmowania składanych przez nich wniosków w pierwszych dniach  2019 r.

 

Informujemy, że:

Wnioski o dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnościami do:

– pobytu na turnusie rehabilitacyjnym,

– likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się,

– pomocy w zakupie przedmiotów ortopedycznych,

– zakupie sprzętu rehabilitacyjnego,

składać będzie można w pierwszym tygodniu Nowego Roku 2019 – 2 i 3 stycznia, środa i czwartek oraz 4 stycznia, piątek w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, ul. Małachowskiego 10, budynek PODWALE. Wnioski przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

 

Wnioski przyjmowane będą w środę i czwartek – 2 i 3 stycznia – w godzinach od 7:00 do 15:30 oraz w piątek – 4 stycznia – od godziny 7:00 do 15:00.

 

Od 7 stycznia – poniedziałek – wnioski przyjmowane będą przy ul, Cześnikowskiej 18 w godzinach pracy MOPR od 7:30 do 15:30 – od poniedziałków, do czwartków i w piątki od 7:30 do 15:00.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z MOPR w Poznaniu – telefon – 61 860-99 32 lub 61 860 9930.

Wszelkie niezbędne informacje umieszczone są na stronie internetowej MOPR www.mopr.poznan.pl w zakładce Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych.

Tutaj też do pobrania są wnioski w wersji elektronicznej, natomiast w wersji papierowej wnioski można otrzymać w siedzibie MOPR, przy ul. Cześnikowskiej 18 w godzinach otwarcia ośrodka.

Wieloletnie doświadczenie pokazuje nam, że najwięcej wniosków z zakresu Rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych złożonych zostaje w pierwszym tygodniu stycznia.

Dlatego też, aby podnieść komfort obsługi osób z niepełnosprawnościami i jednocześnie standard naszych usług, korzystamy z uprzejmości Poznańskiego Centrum Świadczeń, za co serdecznie dziękujemy (szczegóły dlaczego tak postępujemy umieściliśmy w załączonym materiale „Korzyści wynikające z przyjmowania wniosków w PCŚ, przy ul. Małachowskiego10”) .

 

BARDZO WAŻNA INFORMACJA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu określił uregulowania wewnętrzne, z których wynikają kryteria rozpatrywania wniosków. Kolejność złożenia wniosku nie jest kryterium decydującym, a tym samym nie gwarantuje otrzymania dofinansowania. Zasady rozpatrywania wniosków są załączone do każdego druku wniosków, a także dostępne na stronie www.mopr.poznan.pl/sekcja-rehabilitacja/druki-do-pobrania/ lub w siedzibie MOPR, ul. Cześnikowska 18.

 

Ulotka do pobrania – ulotka_mopr_ost2

 

 

Lidia Leońska

Rzecznik Prasowy MOPR

ul. Cześnikowska 18

60-330 Poznań

tel: (061)  8 609 926

www.mopr.poznan.pl

mopr

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *