Podróże: Pies w drodze

IMG_20170611_175410Podróżowanie z psem łatwe nie jest, zwłaszcza bez własnego auta i zwłaszcza, gdy pies jest duży. Nie wszyscy przewoźnicy zgadzają się na czworonożnego pasażera.

Pies w komunikacji miejskiej nie stanowi problemu, może podróżować miejskimi tramwajami i autobusami, pod warunkiem, że jest w kagańcu i na smyczy. Problem zaczyna się w transporcie ogólnopolskim. Zwierzęta wprawdzie można przewozić w pociągach, ale przy wielogodzinnej podróży kłopotliwe staje się wyprowadzanie zwierzaka “za potrzebą”, a zanim taki właściciel przebiegnie z peronu na zieloną trawkę, pociąg może odjechać. Ponadto, wymagania dotyczące przewozu psa w kagańcu utrudniają taką eskapadę. Kaganiec nie jest obowiązkowy np. w niemieckich pociągach, pod warunkiem wszakże, że pies jest łagodny i właściciel nad nim panuje. Zwierzęta można przewozić korzystając z aplikacji blablacar.pl, pod warunkiem, że zgodzi się na to właściciel auta. Jak nas jednak poinformował jeden z kierowców korzystający często z tej aplikacji, jeśli zdarzy się pasażer z alergią lub taki, który po prostu nie życzy sobie podróży z czworonogiem, wówczas jest problem. I pies, a przy okazji jego właściciel, są na pozycji przegranej. W tej aplikacji można zaznaczyć, czy pies jest akceptowany, czy nie.

Pozostaje zatem przewóz autokarowy.

– Zgodnie z naszym regulaminem na liniach obsługiwanym przez nasze autokary przewóz nie jest możliwy, o ile nie jest to pies przewodnik/pies asystujący, przewóz zwierząt naszymi autokarami jest niemożliwy. U naszych niektórych partnerów przewóz zwierząt bywa możliwy Żak Express – W wyjątkowych sytuacjach Przewoźnik może wyrazić zgodę na przewóz małego zwierzęcia (PIES, KOT, KRÓLIK DO 4kg! )Przewóz zwierząt obowiązkowo musi być zgłoszony pod nr infolinii 726 103 103 lub 887 103 104. Tylko 1 zwierzę na 1 autobus! Arriva – przewóz zwierząt domowych w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu lub w kagańcach i na smyczy. Garden Service – przewóz zwierząt jest możliwy jedynie w transporterach, wielkość pojemnika musi umożliwiać przewożenie na jednym fotelu; trzeba kupić pełnopłatny bilet dla zwierza; pies przewodnik TAK. AlbatrosBUS – Tak (pies, kot, fretka do 4 kg) pod warunkiem zakupu biletu w wysokości 50% wartości biletu na danej trasie; zabezpieczone smyczą i kagańcem, znajdować się w odpowiedniej klatce, kojcu lub torbie, pies przewodnik TAK. BP Tour – przewożone na kolanach pasażera w specjalnych pojemnikach,-bezpłatnie psy powinny być przewożone na podłodze w kagańcu, na smyczy-cena biletu z ulgą 25% – poinformował  Wojciech Lesniak, Zespół PolskiBus.com.

(wal)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *