Z nowym rokiem muzycznym krokiem

Od wielu lat Jeżyckie Centrum Kultury pamiętając o dwóch ważnych datach z życia Elvisa Presleya czci Jego urodziny i datę śmierci. Niektórzy jeszcze obchodzą wydanie pierwszego singla Elvisa Aarona Presleya czyli 4 lipca. 8 stycznia są urodziny Presleya i mając wieloletnie doświadczenia w organizowaniu, my jako zespół JCK przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Wielu melomanów przybyło do Prochowni, by razem przeżywać repertuar Presleya i wtopić się w kaskady ulubionych dźwięków ponadczasowych, posłuchać wykonawców, którzy “po swojemu” zaśpiewali specjalnie dla nas. A byli to, Maciej Piotr, który jest w trakcie nagrywania nowej płyty z rep. Presleya i zinterpretował ważne covery (Santa Lucia, Let it be me, Just Pretended, Welcome to Me, Good luck Carn, Spanish Eyes, My Way). TRIO z Zagórowa JAKUBA wykonało w sposób perfekcyjny następujące utwory: Heartbreak hotel, One night with you, I was the one, Love me tender, Love me /Treat me a fool/, Cant help falling in love with you It hurts me, Devil in disguise, Kiss me quick, Fever. Zespól z Zagórowa wystąpił w składzie bracia Daniel i Kuba Słowińscy i Janusz Lewicz.

Wprowadzono nowość, czyli recenzenta dyżurnego, który na bieżąco omawiał poszczególne wykonania. Był nim znawca światowego okresu lat 50. i 60., Tadeusz Głowacki.

Po takiej dawce wspaniałych wykonań, mamy nieśmiałe życzenie, abyśmy w tym roku się spotykali częściej w Prochowni przy uniwersalnych, acz ambitnych dźwiękach w dur i moll.

Krzysztof Wodniczak

Fot.  Jedno z ulicy Dąbrowskiego, drugie z mostu Teatralnego, Tadeusz Głowacki

IMG_20240108_203408506 IMG_20240108_170155921

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current ye@r *