ZTM: Zaprojektuj kartę PEKA upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Karty-PEKA-na-okaziciela-kolekcja-zdjecia-Poznania

W tym roku obchodzone będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny karty PEKA, która upamiętni to wydarzenie. Zwycięskie projekty zostaną wykorzystane podczas tworzenia nowej, limitowanej kolekcji kart PEKA na okaziciela.

 

- Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie projektu graficznego karty PEKA, która będzie upamiętniała to ważne wydarzenie – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. I dodaje: – Zwycięskie prace zostaną umieszczone jako grafiki na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela, a nazwiska ich autorów opublikowane. Twórcy otrzymają także upominki promocyjne od ZTM.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w konkursie, powinny złożyć swoje propozycje na nośniku elektronicznym do końca lutego br. Projekty powinny być w formatach  PDF lub JPG (o wysokiej rozdzielczości) oraz w formacie wektorowym (z podaniem parametrów graficznych niezbędnych do właściwego użytkowania). Pliki muszą dopuszczać możliwość zmiany skali i proporcji obrazu bez utraty jakości.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy projekty graficzne.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej ztm.poznan.pl: http://ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/zaprojektuj-karte-peka-upamietniajaca-100-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci – zachęcamy do zapoznania się z nim.

Kolekcja kart PEKA na okaziciela z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stanowić będzie kolejną limitowaną serię kart. W 2015r. ZTM wydał karty ze zdjęciami Poznania. W 2016r. na rynek trafiła PEKA upamiętniająca 1050-lecie Chrztu Polski (został na niej zaprezentowany pomnik pierwszych władców Polski znajdujący się w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej). „Złotą” kartę PEKA na okaziciela przygotowano z myślą o 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Wygląd kart z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie zależał od kreatywności osób, które zdecydują się wziąć udział w konkursie – podkreśla Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, który będzie uczestniczył w pracach Komisji Konkursowej. – Zachęcam gorąco do tego, by podzielić się swoimi pomysłami, zwłaszcza, że zwycięskie prace zostaną wykorzystane na kartach PEKA na okaziciela, które trafią do powszechnego obiegu.

Prace konkursowe można nadsyłać do końca lutego br.

 

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ul.Matejki 59

60-770 Poznań

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *